Klub Soroptimist International Gdańsk | O nas
233
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-233,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) o numerze KRS 0000030415 i prowadzimy zbiórkę 1% podatku.

Klub Soroptimist International Gdańsk

Klub działa w ramach międzynarodowej organizacji Soroptimist International (SI) od 1996 roku. Organizację cechuje neutralność światopoglądowa, polityczna, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. Zrzesza ponad 100 tysięcy członkiń w 126 krajach świata. SI ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa. Członkinie Soroptimist International działają wolontariacko na rzecz lokalnych społeczeństw.

Kobiety zrzeszone w SI są aktywne zawodowo, wykształcone, o wysokim poziomie etycznym i otwarte na pomoc ludziom potrzebującym, odpowiedzialne, kreatywne, prowadzące aktywne życie. Wszystkie członkinie angażują się w działalność Klubu nieodpłatnie.

Kobiety zrzeszone w SI są aktywne zawodowo, wykształcone, o wysokim poziomie etycznym i otwarte na pomoc ludziom potrzebującym, odpowiedzialne, kreatywne, prowadzące aktywne życie. Wszystkie członkinie angażują się w działalność Klubu nieodpłatnie.

Doceniamy lokalne osobistości nadając tytuł Lady Soroptimist, w ostatnich latach uhonorowałyśmy Panie: Danutę Wałęsę, Dorotę Kolak, Magdalenę Grzebałkowską oraz Joannę Bagniewską.

Najważniejsze cele

naszej organizacji

zwiększenie szans kobiet na zatrudnienie oraz zdobycie nowych umiejętności,

zwalczenie przemocy wobec dziewcząt i kobiet,

praca na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia,

wspieranie działań ekologicznych.

Zgodnie z celami SI angażujemy się w projekty wspierające rozwój, ekologię, edukację i zdrowie w Polsce i na świecie.

Otrzymałyśmy nagrody i wyróżnienia:

 • „Orły Pomorza 2017” – podczas uroczystej XIV Gali Orłów Pomorskich zorganizowanej przez „Magazyn Pomorski” wręczono nagrody wyróżniającym się podmiotom i po raz pierwszy wśród laureatów znalazła się organizacja pozarządowa; jest to dla nas to ogromny sukces, że w świecie biznesu i polityki doceniono kobiety, które działają na rzecz innych,
 • „Bursztynowy Mieczyk 2016” za współpracę międzynarodową,
 • „Przyjaciel Ośrodka Uśnice 2016”

 • Zarząd Klubu w latach 2019-2021

  • Prezydentka: Magdalena Szkarłat-Meszczyńska
  • Vice Prezydentki: Justyna Fox, Katarzyna Piszczako-Pałasz
  • Skarbnik: Magdalena Koprowska
  • Sekretarz: Monika Bednarska
  • Członkinie Zarządu: Ewa Markowska, Ewa Oleszczuk, Beata Urbańczyk